Özkan’sız Konsere Eşinin Yorumu Gündem Olmuştu! Mazhar Alanson’dan Açıklama Var

MFÖ’nün usta ismi Özkan Uğur 8 Temmuz 2023’te yaşamını yitirmiş, Mazhar Alanson ve Fuat Güner can dostlarının ölümünün ardından ilk kez 16 Mart’ta Bostancı’da konser vermişti.

Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan’ın ‘MF’ adıyla sahneye çıkan ikiliye “Biraz durun” diyerek tepki gösterdiği öne sürülmüştü.

Sabah’ın haberine göre Mazhar Alanson, Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan Uğur’un konserle ilgili gündem olan sözlerine dair açıklama yaptı.

Alanson, geçtiğimiz haftalarda verdiği konser sonrası Uğur’un eşi Aysun Aslan’ın, “Konserden haberimiz yoktu” iddiasına da açıklık getirdi.

Alanson, “Bir yanlış anlaşılma var. Erken vermedik biz konseri aslında. Biz bu konseri Özkan’ı anmak amacıyla yaptık. İddia edilen açıklama sonrası Aysun Hanım’ın kendisiyle de görüştük, böyle bir cümle kurmadığını söyledi” dedi.

“MEDYADAN ÖĞRENDİM!”

Geçtiğimiz haftalarda Fuat Güner ile Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdikleri konserin ardından Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan Uğur’un, “Ben de bilmiyordum, medyadan öğrendim. ‘Büyük cesaret’ dedim, bravo yani” şeklindeki sözleri basına yansımıştı.

Mazhar Alanson, önceki gün Tarabya’da görüntülendi. Mazhar Alanson, geçtiğimiz yıl vefat eden yakın dostu Özkan Uğur’dan bahsetti: “Hep aklımda. Gün içerisinde Özkan’ı kaç kere hatırladığımı tahmin edemezsiniz. Geçmedi, geçmeyecek de… Özkan çok neşeli, bülbül gibi bir insandı. Acısı hâla taze. Yokluğu bizi zorluyor.”

GÖZYAŞLARI SEL OLMUŞTU

1984 yılında müzik piyasasına giriş yapan ve o günden bugüne onlarca unutulmaz şarkıya imza atan MFÖ, geçtiğimiz temmuz ayında sonsuza dek yarım kaldı.

Özkan Uğur’un vefatının ardından düzenlenen cenaze töreninde sahneye çıkan Mazhar Alanson ve Fuat Güner, “Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık” diyerek veda etmişti.

Ardından Mazhar Alanson ve Fuat Güner’den sahnelere döneceğine dair bir açıklama gelmişti: “MFÖ şarkıları söylemeye devam edeceğimiz sahnelere dönüyoruz. Buluşmak üzere!’ Mazhar ve Fuat’ın Özkan’sız ilk konseri 16 Mart’ta gerçekleşti. Şarkılarını Özkan Uğur solosunu atmadan bitirmediler. Barkovizyona yansıyan dev Özkan Uğur’la biten şarkının ardından dakikalarca süren bir alkış koptu. Gözyaşları ise konserde sel oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir